Zpět na výpis

Prášily; stavební pozemek 2.295 m2 vč. projektu stavby v NP Šumava

Prášily
Pozemky
Autobus
2 295 m2
Info o ceně u prodejce  
cena u makléře
Datum vložení: 24.05.2024 Poslední aktualizace: 31.05.2024

Exkluzivně Vám nabízíme na prodej slunný, rovinatý stavební pozemek o výměře 2.295 m2 vč. projektové dokumentace na dům (stavba s 3 apartmány a sportovním zázemím) před vydáním společného rozhodnutí – územního a stavebního, ležící na klidném okraji horské obce Prášily směrem na bývalou osadu Dolní Ždánidla s dechberoucím výhledem. Prášily jsou vyhledávaným centrem v této centrální části NP Šumava. Jedná se o jeden z posledních nezastavěných pozemků v této lukrativní lokalitě, kde je již „stavební uzávěra“. Nutno vidět jedinečnost daného místa!
Projekt: Součástí prodeje je kompletní projektová dokumentace na stavbu s 3 apartmány a sportovním zázemím. Dvoupodlažní objekt se suterénem (lze využít jako garáže) o celkové užitné ploše 684,23 m2 (z toho obytné podkrovní patro o výměře 253,61 m2).
IS: veškeré sítě (obecní řad - voda a kanalizace; elektro) řešeny v projektu.
Přístup z obecní asfaltové cesty.
Výměra pozemku: 2.295 m2;
Zastavitelná část pozemku: cca 993 m2; Rozměry: délka cca 40 m x šířka cca 23 m;
Aktuálně je pozemek součástí oploceného sportovního areálu, tudíž oplocení neodpovídá skutečnosti! Před prodejem budou geometricky vytyčené přesné hranice pozemku.
Možnost dokoupení části přilehlého přírodního pozemku (nelze zastavět).
Kvůli „stavební uzávěře“ a jedinečné poloze Prášil se jedná o jedinečnou možnost koupě stavebního pozemku vč. projektu, těsně před vydaným rozhodnutím (stále lze řešit dispoziční změny; řešeno od r. 2018 = výrazná úspora času pro budoucího vlastníka).
Horská obec Prášily (910 m.n.m.; vyhlášená cukrárna a restaurace U Michala, hotel s bazénem a wellness, obchod, pošta, OÚ, dětské hřiště, tenisové kurty, beach volejbal, lanový park, archeopark/kelti...), ležící v samotném centru NP Šumava a je významným turistickým střediskem s východiskem pro řadu atraktivních cílů jako je ledovcové Prášilské jezero, jezero Laka, rozhledna Poledník (1.315 m.n.m.), apod..

Lokalita

OkresKlatovy
ObecPrášily

Informace o nabídce

Typ smlouvyProdej
Číslo zakázkyS2455
Datum aktualizace31.05.2024
Umístění objektuOkraj obce
OchranaNárodní park
DopravaSilnice, autobus
KomunikaceAsfaltová
KategoriePozemky
Druh pozemkuPro bydlení
Celková plocha m22295
VodaVoda - dálkový vodovod
OdpadKanalizace

Průkaz energetické náročnosti budovy

Vyhláška264/2020 Sb.

Kontaktní formulář

*
*
*
fname: lname: