Zpět na výpis

Prodej domu v Liberci

Liberec
Domy
Dobrý
Atypický
Parkování
Autobus
G - Mimořádně nehospodárná
1 852 m2
37 000 000 19 978,40 Kč / m2
KC není dogma, včetně poplatků, včetně provize, včetně právního servisu, cena k jednání
Datum vložení: 24.06.2024 Poslední aktualizace: 24.06.2024

Ve výhradním zastoupení nabízíme prodej nemovitosti, tzv. horní nebo také prostřední vily továrníka Ginzkeye, kolaudované v osmdesátých letech 19. st. ve stylu historizující architektury, s prvky renesance, baroka a klasicismu, stojící na členitém půdorysu o výměře 632m2. Tato honosná stavba, s jedním PP, dvěma NP a celoplošně využitelným podkrovím pod mansardovou, plochou, střechou, je součástí pozemku o celkové výměře 1428 m2.
Rodinný dům syna světoznámého průmyslníka a mecenáše Ignáce Ginzkeye, plnil původně funkci bydlení, např. zde žila a tvořila dcera Ignáce Ginzkeye st., malířka Hermine Ginzkey. Teplo rodinného krbu tu nacházeli ale i spříznění členové této slavné, německé rodiny. Kromě bydlení, díky velkoryse pojatému, prostorovému uspořádání, sloužila vila také jako reprezentativní sídlo, místo setkávání významných osobností tehdejšího politického, kulturního i hospodářského života. Dnes je ještě možné v některých místech budovy spatřit původní překrásnou, štukovou výzdobu interiérů, impozantní schodiště s mramorovými výplněmi, mohutnými sloupy a ornamentálně zdobeným, schodišťovým zábradlím. Dominantou interiéru je pak prostor čtvercového atria se šesti sloupy z růžového mramoru a to pod kruhovou, prosklenou klenbou se čtyřmi lunetami, přičemž v jedné z nich zaujme krásné vyobrazení žen při vázání koberců.
Po II. sv. válce přešla budova do správy státu. V r. 1958 zde bylo vytvořeno státní zdravotnické zařízení, jež bylo v r. 1994 zprivatizováno. Pod správou společnosti Zdravotnické středisko Vratislavice, s.r.o., slouží dodnes. Má zde sídlo a provozuje svoji lékařskou praxi 6 ordinací, potíže s pohybovým aparátem řeší odborníci rehabilitačního centra a svoji živnost si zde otevřela, nutno říci úspěšně i kadeřnice a pedikérka.
Budova prošla v r. 1973 významnou rekonstrukcí, při které došlo také k připojení na městský parovod. V suterénu bylo zřízeno rehabilitační centrum se saunou a dvěma bazénky (akt. mimo provoz). V r. 1988 proběhla rekonstrukce topného systému s nákladnou modernizací a v roce 2010 byla provedena také rekonstrukce střechy.
Nabízené nemovitosti jsou v ÚP označené SC, tedy s funkcí plochy smíšené, bytové, centrální, kdy lze využít stavby ke komerčnímu, ale též bytovému nebo kombinovanému užívání. Jinými slovy, mohla by se vila dožít, díky svému umístění, začleněním do zámeckého komplexu i své renezance. Po pravdě, nutno říci, stavba svým původem, svojí jedinečností, půvabem i neskutečným potenciálem, nabývá na významu i tím, že je takovým důstojným zakončením překrásně zrekonstruovaného komplexu zámecké zahrady a významných budov a to nemluvě o dopravní dostupnosti s napojením na dálnici a městskou dopravu.

Pro více informací se obracejte na svého makléře.

Lokalita

ObecLiberec
UliceSkryto
č. domovní / č. orientačníSkryto

Informace o nabídce

Typ smlouvyProdej
Číslo zakázky00241
Datum aktualizace24.06.2024
Poloha objektuSamostatný
Druh objektuSmíšená
Umístění objektuKlidná část obce
DispoziceAtypický
Zastavěná plocha m2632
Užitná plocha m21852
Plocha parcely m22060
Celková podlahová plocha m21852
Počet parkovišť1
Počet garáží
ElektřinaElektro - 400 V
ZástavbaObchodní a obytná
TopeníJiné
DopravaVlak, dálnice, silnice, MHD, autobus
KomunikaceAsfaltová
Plocha sklepa m2588
Plocha zahrady m21428
Užitná plocha přízemí m2632
Rok rekonstrukce1973
Rok výstavby1886
Podlaží podzemní1
Počet podlaží objektu3
KategorieDomy
Druh domuVila
Typ domuPatrový
Stav domuDobrý
VodaVoda - dálkový vodovod

Průkaz energetické náročnosti budovy

TřídaG - Mimořádně nehospodárná
Vyhláška264/2020 Sb.

Kontaktní formulář

*
*
*
phone: email: fname: