Zpět na výpis

Prodeji původní, kompletně zrekonstruovanou část domu, formou převodu třech bytů do vlastnictví

Znojmo
Najemní domy
Autobus
Po rekonstrukci
D - Méně úsporná
382 m2
Info o ceně u prodejce  
Datum vložení: 26.01.2024 Poslední aktualizace: 23.02.2024

Nabízíme původní, komplet zrekonstruovanou část domu, formou převodu třech bytů do vlastnictví, vč. podílů jednotek na společné části celé nemovitosti a pozemku pod ní, na ul. Zelenářská, v sousedství se Znojemskou radnicí.
První zmínka o existenci místa, je datovaná k 13. století. Dům disponuje bohatou historii vzniku, rozrůstání, přeměn a vlastníků. Gotická architektura, přestavená v období renesance, získala později klasicistní úpravu. Je převážně z kamene, kdy při rekonstrukci (1995-1999) vznikl nově cihlový podkrovní byt. Vjezd je skrz průjezd z ul. Zelenářské, v němž jsou i samostatné vstupy do bytu v přízemí, vstup do podsklepení, též na arkádové schodiště, vedoucí do bytů výše a pak i do společné místnosti.
- Ve zvýšeném přízemí, je situován původní srubový byt neocenitelné historické hodnoty, který je zapsán v Památkovém katalogu NPÚ. Hlavní místnost, kompletně obložená původními dřevěnými prvky, které byly profesionály rozebrané, ošetřené, zakonzervované a navrácené do původních míst a stavu, je datována do začátku 14. staletí. Tato středověká srubová konstrukce je do dnešních dnů zachovaná v originálním, původním stavu tak, jak tehdy tvořila srubový dům na této adrese. V bytě jsou i klenutá místnost, předsíň a chodba, dostavované v čase. Dále - kuchyňský kout a sociální zařízení. Kolaudován jako 2+kk, o CP 106,3 m2. Lze ho využít za účelem kulturních a podnikatelských aktivit, jako luxusní advokátní/notářskou kancelář, či reprezentativní nemovitost podniku.
- Ve II. NP je nádherný byt zkolaudován jako 3+1. Kvůli velikosti jeho kuchyně lze předělat na 4+kk, Disponuje koupelnou a 2 samostatnými WC. Největší místnost této jednotky, o velikosti necelých 60 m2, je replikou další z původně pozbylé roubenkové místnosti z dávných časů, která se tady před rekonstrukci nacházela. Byt je částečně průchozí, všude plně funkční dřevěná, kastlová okna z dob rekonstrukce. Převážně dlažba, v pokojích laminát. V kuchyni je komplet vybavená kuchyňská linka. CP 156,8 m2. Byt poslouží nejlépe jako sídlo firmy. Lze ho ale krásně využít i jako investiční, repre nemovitost pro hosty, či ke krátkodobým pronájmům typu Airbnb.
- Třetí z bytů byl nově dostaven v původních podkrovních prostorách dispozičně jako 4+1 s komorou, kdy působí jako 5+kk (kuchyň s jídelnou). CP 118,8 m2 - prostorný, prosluněný denním světlem. Část oken je střešních (Velux), zbylá - jsou svislé, standardní, dřevěná eurookna. Koupelna s vanou a dvěma umyvadly a samostatným WC. Pokoje jsou neprůchozí. Všude je dlažba, v 4 obytné místnosti - laminát, Disponuje i s klimatizačním systémem s průduchy do každé místnosti. Též kompletně vybavená KL. Cca 8 let stará krytina odizolované sedlové střechy. Zachované původní, podkrovní dřevěné prvky, jako interiérové doplňky, Byt lze využívat jak k bydlení, tak i k investici.
Vytápění a OTP v každém z bytů zvlášť, zajišťují kombinované plynové kotle. Veškeré rozvody v domě jsou z roku 1999.

Lokalita

ObecZnojmo
UliceSkryto
č. domovní / č. orientačníSkryto

Informace o nabídce

Typ smlouvyProdej
Číslo zakázky27
Datum aktualizace23.02.2024
Druh objektuKamenná
Zastavěná plocha m2382
Užitná plocha m2382
Plocha parcely m2649
ElektřinaElektro - 230 V
TelekomunikaceTelefon, internet
SítěKabelová televize, ostatní
Topeníústřední plynové
DopravaVlak, dálnice, silnice, MHD, autobus
KomunikaceDlážděná, asfaltová
Plocha zahrady m270
Počet podlaží objektu3
Typ domuPatrový
Stav domuPo rekonstrukci
VodaVoda - zdroj pro celý objekt, Voda - dálkový vodovod, Voda - studna
OdpadKanalizace
PlynPlynovod

Průkaz energetické náročnosti budovy

TřídaD - Méně úsporná
Vyhláška264/2020 Sb.

Kontaktní formulář

*
*
*
fname: