Zpět na výpis

Prvorepubliková vila vhodná k bydlení i k podnikání.

Tovární, Plesná
Hotely
Parkování
Po rekonstrukci
960 m2
21 000 000 21 875 Kč / m2
Datum vložení: 12.06.2024 Poslední aktualizace: 12.06.2024

Prvorepubliková vila s neopakovatelnou atmosférou vhodná k bydlení i k podnikání. Sídlo firmy, lázeňství, boutique hotel, pension, luxusní dům pro seniory. Jaký je Váš podnikatelský plán?

Exklusivně nabízím k prodeji jedinečnou vilu, respektive sídlo továrníka Otto Geipela, ze známého a významného rodu.

Továrník Geipel patřil mezi největší průmyslníky chebského okresu na konci 19. a na začátku 20. století a jeho koželužna, ke které patřil ještě mlýn a pila, byla jednou z největších a nejmodernějších ve střední Evropě.

A právě teď můžete toto jedinečné sídlo, které nechal postavit v roce 1908 továrník Otto Geipel vlastnit právě Vy. A právě vy zde můžete realizovat svůj podnikatelský záměr, nebo zde vytvořit rodinné sídlo, kam za Vámi všichni budou rádi jezdit.

Současný vlastník nechal vilu v roce 2018 vysokým nákladem kompletně zrenovovat a rekonstruovat.

Výčet renovovaných a rekonstruovaných prvků se do tohoto popisu nevejde, ale každý, kdo si jenom trochu umí představit kolik to bylo práce a úsilí vzhledem k velikosti domu si také umí představit finanční obnos, který byl k realizaci potřeba.

Kompletně renovovaná špaletová okna, nová elektřina v celém domě, stoupačky, voda, podlahy, omítky, štuky atd.

O tepelný komfort a energetickou nenáročnost se starají dvě zcela nová, k životnímu prostředí šetrná a úsporná tepelná čerpadla od špičkové německé firmy Alpha Innotec.

Dům má celkem 3 patra v každé části a po celém půdorysu budovy polosuterén vhodný k mnoha účelům. Z podnikatelského hlediska je zde možno vybudovat welness, sauny, ale i další služby s plánovaným využitím spojené.

Tato nemovitost, tento úžasný dům má celkem 6 samostatných bytových jednotek vždy s vlastní, novou a moderní koupelnou a kuchyňkou. Dále reprezentativní společenskou místnost s kuchyňským koutem, jídelní salonek a zimní zahradu.

Byty: 4x 2kk vždy dvě samostatné ložnice a samostatný kuchyňský kout, 1x 2+1, a 1x 3+1 plus volná půda cca 180m vhodná pro vestavbu další jednotky.

Bližší technický popis a uspořádání jednotlivých jednotek na vyžádání.

Dům má zastavěnou plochu společně s nádvořím 693 m a patří k němu další pozemky o celkové výměře téměř 6.000 m. Jednotlivá patra mají plochu půdorysnou cca 240 m, tzn. že celková užitná plocha činí více jak 900m. Čistě plocha určená k bydlení je cca 400 m s možností vybudovat další jednotku v podkroví.

Dům je napojen na veškeré inženýrské sítě: městský vodovod, kanalizace, elektřina, plyn a navíc je zde vlastní vydatný zdroj vody.

Obec Plesná je ideálním výchozím bodem k výletům do lázeňských lokalit jako jsou Františkovy lázně s úžasným Aquaparkem Aquaforum, Mariánské lázně a samozřejmě Karlovy Vary. Díky znovuotevření hraničního přechodu pro pěší, cyklisty i motoristy je hned přes cestu čisté a malebné lázeňské městečko Bad Brambach s nejsilnějším radonovým zřídlem na světě.

pro bližší info kontaktujte makléře.

Lokalita

OkresCheb
ObecPlesná
UliceTovární
č. domovní / č. orientační236

Informace o nabídce

Typ smlouvyProdej
Číslo zakázkyRP3671
Datum aktualizace12.06.2024
Druh objektuCihlová
VybavenoAno
Užitná plocha m2960
Plocha parcely m25898
Počet parkovišť1
Počet garáží1
KomunikaceAsfaltová
KategorieUbytování
Typ domuPatrový
Typ zařízeníHotel
Stav objektuPo rekonstrukci
VodaVoda - zdroj pro celý objekt, Voda - dálkový vodovod, Voda - studna
OdpadKanalizace
PlynPlynovod

Průkaz energetické náročnosti budovy

TřídaG - Mimořádně nehospodárná
Vyhláška264/2020 Sb.

Kontaktní formulář

*
*
*
phone: fname: email: