Dům s bazénem

Půjčky levně s ručením nemovitostí od 4,5%!

Půjčíme vám až 80% ceny nemovitosti s úrokem od 4,5%. Rychlé a seriózní jednání, při podpisu můžete dostat až 200.000,- Kč, čerpání do 14 dní od podání vkladu na katastr. Exekuce nebo dluh na nemovitosti není problém.

 

Tak vypadá nabídka nebankovních půjček. Tohle se dočtete, pokud si v Google zadáte „nebankovní úvěry“, nebo „ručení nemovitostí“. Vyplníte formulář, kde uvedete cenu nemovitosti, částku, kterou potřebujete půjčit a dobu splatnosti. Pak se vám ozve pracovník dané společnosti. Z možnosti půjčit 80% je najednou maximálně 50%, z úrokové sazby 4,5 či 6% je najednou 14%. To neberu řeknete si, a čekáte na lepší nabídku, protože jste obeslali víc společností.

Jak to funguje. Během pár dní zjistíte, že ty nabídky jsou všude stejné, konkurence se monitoruje a nikdo nechce kazit trh, protože je to pro poskytovatele výhodné. Upřímně, pokud máte dostatečné příjmy a nemovitost, banka vám například na americkou hypotéku pod 7,5% nepůjčí. Takže snít o tom, že vám někdo půjčí za nižší úrok, nebo za stejný je sci-fi. Pokud jste se dostali do situace, kdy vlastní ekonomiku řešíte takto, musíte si uvědomit základní věc. Jste tam kde jste díky vlastní nesoudnosti a nedostatku sebereflexe.

Můžete si za to totiž sami. Přecenili jste vlastní síly, nakupovali a užívali na dluh a zodpovědně jste nevyhodnotili, zda jej budete schopni splácet. Neuvědomili jste si, že je třeba mít dostatečnou rezervu pro případ nemoci, ztráty zaměstnání, potíží v podnikání. Pořizovali jste si na dluh věci, které nepotřebujete nezbytně nutně k životu. Pokud kroutíte hlavou, že je to jinak, pak nejste schopni přiznat vlastní chybu a nerozvážnost. Pokud jste schopni uznat, že si za to můžete sami, máte šanci to zvládnout.

Za 14% je to nevýhodné, ale já to nějak zvládnu. To si nesoudně pomyslí mnozí, a nakonec si znova jdou půjčit za dvojnásobný úrok, aby splatili úvěr, kde měli úrok poloviční. Když nezvládli splácet ten původní, jak chtějí zvládnout ten s horšími podmínkami? Takovou půjčkou jen oddálí nezvratný konec a přijdou ještě o víc peněz. Nemá smysl hloubat, kde se stala chyba, která již napravit nejde. Rada: nepůjčujte si od nebankovních organizací za více jak 9%!

Co je třeba udělat na prvním místě. Na prvním místě je nezbytné, řešení nijak neodkládat. Za druhé je nezbytné to řešit s odborníkem, s ekonomem, či finančním poradcem, následně i s právníkem. Je nezbytné okamžitě kontaktovat věřitele, je jedno, zda je to banka či nebankovní instituce, oznámit mu stav věci a požádat jej o součinnost a čas, nezbytně nutný k vyřešení věci. Čas v řádech několika týdnů, nikoli měsíců.

Řešení zdánlivě neřešitelné situace. Smiřte se se ztrátami, tedy i s tím, že přijdete o nemovitost. Pokud se z toho budete snažit nějak vybruslit, bude to jen snění, ztráta drahocenného času, a nakonec přijdete o vše, nejen o tu nemovitost, o kterou přijdete dražbou exekutora za mnohem nižší cenu, než je tržní. Podmínkou úspěchu je neprodleně věc řešit jak s věřitelem, tak s odborníky. Pokud to neuděláte, pak s velkou pravděpodovností bude následovat exekuce.

Jaký je postup. Nemovitost okamžitě nabídněte k prodeji na několika realitních serverech, vynechte ty, co jsou zdarma a nemají žádný dosah a neinzerujte pouze na bez realitky, protože server (nic ve zlém), má mnohem menší dosah, než portály se šestinásobnou nabídkou i návštěvností. Neprodávejte sami, ale prostřednictvím realitky, která vám pomůže nastavit reálnou cenu, za kterou lze nemovitost prodat. Zkuste inzerovat na https://www.jenreality.cz/. Zdarma, protože má za pár měsíců narůstající dosah.  

Slevte od prvního dne. Proč? Protože jinak bude nemovitost viset v nabídce měsíce, nikdo se neozve a vy budete přicházet o peníze. Nezapomeňte, že čas jsou peníze. Nemovitosti za nabízené ceny nikdo nekupuje. Koncový kupec nedosáhne na hypotéku a investor čeká, až zlevníte, protože ví, že zlevníte. Porovnejte vaši nemovitost v dané lokalitě s obdobnými, spočítejte si jejich cenu za m2 a nabídněte o 20% levněji. Pak máte šanci prodat. Jinak ne.

Máte šanci se zbavit dluhů. Máte šanci se zbavit noční můry, za cenu ztrát, ale když této šance nevyužijete, můžete skončit v exekuci s doživotními dluhy. Pak to ale nebude život, ale živoření. Pokud se za cenu ztrát zbavíte dluhů, máte šanci na to začít znovu, máte šanci na to, žít jako normální lidé v relativním klidu. Nebudete sice vlastnit, budete v nájmu, ale budete klidně spát. A naposledy: nepůjčujte si mimo banku! Hodně štěstí.